Berlin Sesli Chat Almanya

Berlin Sesli Chat Almanya

Berlin Sesli Chat AlmanyaBerlin Sesli Chat Almanya
Almanyadan tekrar merhaba, Berlin Sesli Chat Almanya konulu makalemizde bu gün kisaca Almanya Berlinde yasiyan gurbetci dostlarimizin sanal hayatlarini kisaca dile getirmeye calisacagiz. Gurbetci yurttaslarimizin en yogun oldugu bir kent Berlin. Berlin sokaklarini gezdiginizde her 4 kisiden 1 tanesi yabancidir. Bunlarin basindada Türkler gelir.

Almanya’daki Türkler
Almanya’daki Türkler, Türkiye’den Almanya’ya göçmüş ve yerleşmiş Türklerdir. Geniş tanımı ile Almanya’da doğan Türkleri de kapsar. İlk başlarda Türkiyede Almancılar diye tanımlanan grup, günümüzde olumsuz bir anlam kazanan bu sıfatı benimsememektedir. Gurbetçiler tanımı ise yaşadıkları ülkede kalıcı konuma geçmiş, değişik meslekleri ifa eden ve bazıları yaşadıkları ülkenin yurttaşlığına geçen özellikle yeni nesil Türkleri tam olarak ifade etmemektedir. Geçtiğimiz 40 yıl içerisinde Türkiye’den Almanya’ya üç milyon civarında insan göç etmiştir.
Almanya’daki yabancılar Almanca olarak öncelikle yabancı misafir işçi (Gastarbeiter) olarak adlandırılmışlardır. Alman toplumu, Almanya’ya işçi alımı ile gelen insanları sadece iş için gelen misafirler olarak görmüşlerdir. Bunlarin bir cogu sitemizde Berlin Sesli Chat Almanya odasinda Sohbet etmekteler. Bugün küreselleşmenin etkisiyle ve de buna bağlı olarak sosyal anlayışın gelişmesiyle “yabancı vatandaşlar” (Ausländische Mitbürger) olarak adlandırılmaktadırlar.

berlinde yasiyan Türkler Seslichat olarak gözlerini Berlin Sesli Chat Almanya ne-nerede.com sitesinde actilar. Burasi türkiyenin ilk Seslisohbet platformu oldugundan dolayi. Sitemize berlinden katilan bir cok ziyaretci bulunmaktadir. Berlin Sesli Chat Almanya diyince aklima gemen Alican abi gelir sitede gülen adam diye seslenirdik. Mikrofon aldiginda hep gülerdi. Ve Daha sonra degerli dostum Mercimek (Duygu ) gelir. Duygu dostum oda sitemizde zaman geciren degerli bir arkadasim, dostum ve sitemizde gönlünün prensini bularak evlendi kemal kardesimle. kemal kardesim türkiyede ikamet ediyordu evlendikten sonrada Almanya Berline geldi sürekli kontak halindeyim cok mutlular, Allahim onlari hep mesut bahtiyar etsin. Bizlere bol bol usrcikler dünyaya getirsinler. Darisi Hepimizin Basina.

Berlin Sesli Chat Almanya

Berlin´in Coğrafyası – Berlin Sesli Chat Almanya –
Berlin’in doğudan-batıya uzunluğu 45 km’dir ve güneyden kuzeye ise 38 km’dir. Şehrin yüzölçümü 892 km²’yi bulur. Berlin eyaleti, tek komşusu Brandenburg eyaletiyle çevrilidir. Polonya sınırına sadece 70 km uzaklıktadır.
Berlin’in çoğrafi oluşumu buzul çağının etkisiyle belirlenmiştir. Almanya’nın başkenti, Teltow ve Barnim yaylaları arasında kalır. 20 bin yıl önce Berlin’in etrafı dev buzullarla çevriliydi, bunların 18 bin yıl önce erimesiyle Berlin’in coğrafyası oluşmuştur.
Berlin’den iki önemli ırmak geçmektedir. Bunlar Spree ve Havel’dir. Spree ırmağı doğudan batıya doğru akmaktadır. Irmak daha sonra, batıdaki Spandau ilçesindeki Havel ırmağıyla birleşir. Havel ırmağı ise güneyden kuzeye Tegeler See ve Großer Wannsee göllerinden geçerek akar.
Berlin’deki en yüksek doğal tepe Großer Müggelberg’dir (115,4 m). Bu tepe Treptow-Köpenick ilçesindedir. Geriye kalan iki tepe II. Dünya Savaşından kalan hafriyat ya da çöplerle oluşmuş tepelerdir. Teufelsberg (114,7 m) Charlottenburg-Wilmersdorf ilçesinde yer alır. Ahrensfelder Berge (112,1 m) ise Marzahn-Hellersdorf ilçesindedir.

Bir Önceki Konumuz Viyana Sesli Chat idi.
Berlin Sesli Chat Almanya Konulu makalemizden simdilik bu kadar baska bir konuda görüsmek üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir