Sanal Aşklar Gerçekmi

Sanal Aşklar Gerçekmi

sanal-ask

Sanal Aşklar Gerçekmi

Sanal aşklar ilk başta çok tatlı başlar. Gerçek anlamda duygulara aşk demek bence biraz tuhaf olur, ama konu ile ilgili buradan başlayıp kafanızı karıştırmayım.

Sanal aşklar sizce gerçekmi?
İletişim çağının bize verdiği kolaylığı internet, ve doğal olarak, real aşk yaşaımızı bile ele geçirdi. bunu Ele geçirmek ile birlikte, aşk hayatımızı mahf etti. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar, işsizlik hepimizi sosyal ortamlardan tamamen uzaklaştırdı. Gün geçtikçe kendimizi daha yalnız, ve içi buruk hale geldik.

Akşamlari evde televizyon izleyerek, geçirdiğimiz zamanın çok sıkıcı gecelere renk katmak için, soluğu hemen sanal alemde alıyoruz. İlk Önce Google arama motorunun ne olduğunu öğrenmeye başladık. Bizler kendimizi, filozof sanıp, dünyanın tüm bilgilerine sahipmişiz gibi gördük. Hemen ardından sanal ortamda tanışabileceğimiz birilerini aramaya başladık.

İletişim kura bilecek bütün sosyal medya, ve programları Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIn, görüntülü sohbet, Instagram, Badoo, MySpace, Flixter, Windows Live, Flickr, seslisohbet, Last.fm, LiveJournal, Foursquare, Fotolog, Xing, StumbleUpon, WordPress, Tumblr, DeviantArt, GoodReads, Blogger, My Yahoo, Technorati, sesli chat, SlideShare, Youtube, Vimeo, PhotoBucket, GrooveShark, DailyMotion, kameralı chat, FriendFeed, Fizy, Mylife, Netlog, Classmates, sesli sohbet, Tagged, Pinterest, Formspring, İcq, skype, msn, seslichat, derken iletişimin birilerini bulduk.

Ancak kendisini görmediğimiz bir insan hakkında, ve bilgi sahibi olmadığımız bir kişi ile önce konuşmak, daha sonra bizi geçici bir hoşlantıya, sonrada sıkmaya başladı. Günlerce, haftalarca, aylarca, ve hatta yıllarca konuştuğumuz, sohbet ettiğimiz kişi ile ilk karşılaştığımizda bizi büyük hayal kırıklığına uğratınca, tanışma sitelerinde başka insanlat tanımaya yöneldik. Sizce Sanal Aşklar Gerçekmi?

sanal-ask-sesli-sohbet-chatSanalda İlk Aşk
Kendimizi beğendirmek için profiller hazırladık, en güzel resimlerimizi koyduk, gerçek yaşımızı sakladık, hatta gerçek ismimizi bile gizlemeye çalışdık.Kendi özelliklerimizi yazmaya başladık, ve aradığımız kişinin hangi özelliklerde olması gerektiğini yazdık. Dahada ileri gidip, bilgisayar üzerinde ortak noktalarımizi bulup, bize uygun olan adayları önermesini istedik.

Daha sonra ise oturup, beklemeye başladık. Gelen mesajları kontrol ettik, mesaj gönderen kişilerin profillerine baktık, ve çözümüzüzlük içerisine girdik. Defalarca yanmamıza rağmen defalarca daha yanmaya devam ettik. Çoğu zaman karşı, karşıya geldiğimizde bir çok zaman hüsrana uğradık, ve hala kendimize gelemedik.

Peki, bu güne kadar sanal ortamda sabahlara kadar süren güzel sohbetlerin içimizde yaratığı o güzel duygular gerçek değilmiydi? İnsan hiç görmediği bir kişiye aşık olabilir mi? İlk görüşte aşkın yerini, ilk sohbette aşk mı aldı? Elbette insan hiç görmediği, sesini duyarak, sohbet ederek, hiç dokunmadığı halde, gözlerinin içine bakmadan, tanımadığı bir birisine aşık olabilirmi. Tabiki insan bir ağaca, bir yazara, bir kediye, bir ressama, bir kuşa aşık olabilir. Bu insanın ne anlamda aşık olduğuna bağlı!

Eğer görselliği pek önem vermiyorsanız, bir insanin düşüncelerine vurulabilirsiniz. Aşk dediğimiz şey bin türlü hali var. Ancak gözmüzden kaçırdığımız şey, genellikle hayal kurarak aşık olduğumuzdur. Bilgisayar başında, ekran karşısında hayel kurmayı çok seven bir milletiz. Gerçi bizler her zaman öyleydik, bilgisayar yokkende öyleydik. Biz, en yakın arkadaşlarımıza bile hava atmayı çok seven insanlarız.

Seslichat-Sanal-ask

Sanal Aşklar Gerçek mi

Sanalda Aşık Olduğunuz Kişi İle Karşılaştınızmı?
Sanal dünya içerisinde hiç gerçek sevgiler ile karşı, karşıya geldinizmi?
Elbette bu büyük olasılık içerisindedir.Kendinizi ne kadar şanslı his ettiniz? Ancak benim gözetlediğim kadari ile, özellikle farklı şehirlerde ikamet eden insanların, bir ilişki yaşadığını görmekteyiz. Bunun nedeni ise, mesafelerin uzak olması, ve daha rahat bir şekilde aldatmayı kolaylaştırıyor. Bunun sonunda bir çok yuvanın yıkılmasına neden oluyor.İnsanlar istediği zaman her ortamda tanışabilir. İnternet ise, diğer bir olasılık, sadece hayatımızı kolaylaştırmak için güzel bir araç, insan aşkı burada aramamalı.

Size Soruyorum ilk görüşte aşk gerçek midir, internet aşkları gerçek mi, internette aşk olur mu, sanal alemde aşk olurmu, sanal aşk filmi, sanal aşk gerçek midir, sanal aşk nedir, sanal aşk olur mu, sanal aşk sözleri, sanal aşk tumblr, Sanal Aşklar Gerçek mi, sanal aşklar gerçek midir, Sanal Aşklar Gerçekmi, sanaldan aşk olur mu, sanaldan evlilik olur mu, seslichat ask olur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir