Sesli Chat Isvicre

Sesli Chat Isvicre

Sesli Chat IsvicreSesli Chat Isvicre konulu basligimizla bu gün İsvicre ile ilgili bilgiler ve sitemize katilim ile ilgili bilgiler sunmaya calisacagiz.
8 milyonluk nüfusun %23’ünü yabancılar oluşturuyor. Bunlardan cogunlukta türklerden olusmaktadir. Isvicrede yasiyan gurbetcilerimiz yanlizliklarini gidermek icin Internet üterinde sohbet edebilecekleri bir yer aramaktalar. Bir cogunun tercihide sitemiz olmustur. Yurt disinda yasiyan gurbetcilerimiz gibi onlarda isten geldikten sonra kahveye gitme yerine sitemize girip insanlarla tanismayi, dostluklar, arkadasliklar edinmeyi tercih etmekteler. isvicre ile ilgili bazi bilgiler verelim size. Isvicre nedir, neresidir? orada kimler Yasar, Nufusu Kac kisiden olusur? Sehirleri isvicre ile ilgili bütün bilgiler.

Sesli Chat Isvicre Hakkında

İsviçre Avrupa ülkeleri arasında en dağlık ülkedir. İsviçre topraklarının % 60’ını dağlar oluştururken özellikle Alpler büyük kısmı kaplamakta Jura dağı ise yine İsviçre topraklarında önemli bir kısma tekabül etmektedir. İsviçre federal bölgelerinin merkezi konumunda bulunan Bern ile birlikte 26 kantondan meydana gelirken İsviçre komşu ülkeleri arasında ise ülkenin kuzeyinde bulunan Almanya, batı kesimlerinde Fransa, güney bölümlerinde İtalya, doğu bölgesinde Avusturya ve Lihtenştayn bulunmaktadır.

Denize kıyısı olmayan İsviçre’de çok sayıda göl bulunurken 1500 göl ile Avrupa’nın en fazla gölü olan ülke olup denize kıyısı olmayan bir ülkenin önemli bir turizm ve cazibe merkezi olabileceğine dair ciddi katkılar sunmaktadır. İsviçre gölleri arasında en önemli ve büyük olanları ise Cenevre, Zürih, Neuchatel ve Kontanz gölleri oluşturur. Yine Avrupa’nın 2 büyük akarsuları ülke toprakları doğarken Ren ve Rhone nehri Avrupa’nın en büyük akarsuları arasındadır. Diğer önemli akarsuları ise Inn, Aare ve Ticino’dur.

İsviçre iklimi ise ılıman ve farklı bölgelerde değişik iklimlerin yaşanabileceği bir iklime sahiptir. İsviçre yaz aylarında belirli sıkılıkta yağmurlu günler yaşanırken otlak ve meraların yoğunluğunda olan bölgeler ise, ılık ve nemlidir. İsviçre’de yoğun yağışın görülebileceği yerler ise Alplerin zirvelerinde bulunan Ticino kantonunda görülmektedir.

İsviçre yeraltı kaynakları konusunda varsıl bir konumda bulunmazken, sınırlı sayıda kömür ve tuz yatakları bulunmaktadır. İsviçre ekonomisi için önemli bir gelir kaynağı olan hayvancılık ve tarım ise ülke ihracatında ciddi bir bölüme tekabül eder. Örneğin İsviçre süt ve süt ürünleri, çikolata ve peynircilik dünya ve Avrupa piyasası için son derece büyük kapasitelere sahip olurken. İsviçre ekonomisinin asıl itici gücü ve temel dinamiği ise bankacılık ve finans sektörüdür. İsviçre ülkenin kuruluş tarihinden bu yana tarafsız kalabilmiş, savaşlara katılmamış ve uluslararası barış girişimlerinde daimi bir şekilde öncülük ederken, BM 2. büyük merkezi İsviçre’de bulunmakta ve çok sayıda uluslararası ekonomik toplantı, barış görüşmeleri büyük oranda ülke topraklarında gerçekleşmektedir. Yine İsviçre yıl boyunca çok sayıda turist ağırlarken turizm büyük bir gelir kaynağıdır.

İsviçre Avrupa Birliği ülkesi değildir fakat Schengen gurubu ülkesidir. İsviçre dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Kişi başı gelir dünya ortalamasının çok üzerlerinde seyrederken Zürih ve Cenevre küresel tanınırlıkta İsviçre şehirleridir. Yine aynı şekilde İsviçre şehirleri Zürih ve Cenevre dünya üzerinde 2. Ve 8. Yaşam kalitesini sahip şehirlerdir.Sesli Chat Isvicre.

İsviçre Şehirleri – Sesli Chat Isvicre
İsviçre şehirleri, küresel ölçekte çok sayıda parametrelere göre şehircilikte ileri, ekonomik, bilimsel ve turistik faaliyetlerde ise son derece gelişmiş seviyelerdedir. Dünyada üzerinde uluslararası çok sayıda etkinlik, toplantı ve seminerler İsviçre şehirlerinde düzenlenirken özellikle Zürih ve Cenevre İsviçre şehirleri arasında yaşam kalitesi ve tanınırlık olarak ön plana çıkanlarıdır.

Basel Sesli Chat, Kamerali Sohbet, Isvicre Sesli Chat
İsviçre’nin kuzeyinde Fransa, Almanya sınırında bir şehir. Art Basel, dünyanın en önde gelen modern ve çağdaş sanat fuarlarından biridir. Hatta; sanat dünyasının olimpiyatı diye nitelendirmiştir NY Times Gazetesi

Bern Sesli Chat, Bern Sesli Sohbet, Isvicre Sesli Chat
Bern (Almanca:Bern, Fransızca:Berne, Romanşça:Berna, İtalyanca:Berna) İsviçre’nin dördüncü büyük şehri ve İsviçre başkenti, ayrıca Bern kantonunun başkenti’dir.Sesli Chat Isvicre.

Cenevre Sesli Chat – Sesli Chat Isvicre
Cenevre (Fransızca: Genève, Arpitanca: Genèva, Almanca: Genf, Romanşça:Genevra; İtalyanca:Ginevra ), İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin (Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Fransızca konuşulan İsviçre bölgesi olan “Suisse Romande” bölgesinin en büyük şehridir.
Cenevre, Cenevre gölü kıyısına kurulmuş, İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra 2. Büyük kentidir. Cenevre küresel şehir diye isimlendirilirken BM çok sayıda kuruluşu, Cern laboratuarı ve dünya sağlık merkezi Cenevre’de yer almaktadır. Cenevre İsviçre’nin en kozmopolit şehri olurken, kent nüfusunun %44 nü yabancılar oluşturur. Şehirde saatçilik ileri seviyelerde gelişmişlik gösterirken dünyaca ünlü İsviçre saatleri için önemli üretim yerlerinden biridir bu şehir. Cenevre yıl boyunca dünyanın farklı bölgelerinden çok sayıda turisti ağırlarken özellikle dünya sosyetesi için önemli bir durağı Cenevre oluşturur.

Zürih Sesli Chat – Sesli Chat Isvicre
Zürih (Almanca: Zürich, İsviçre Almancası: Züri, Romanşça:Turitg ) İsviçre’nin en büyük kenti (2005 yılında şehir merkezinde nüfusu 366.809, çevre ilçeleriyle birlikte nüfusu 1.007.972 kişidir. Zürih şehri Zürih Kantonu’nun başkentidir.
Zürih İsviçre’nin en büyük şehridir. İsviçre ekonomisi ve ticari hayatı için en önemli şehir Zürih olurken dünya bankacılık ve sigorta sektörü, saatçilik, çikolata ve küresel ölçekte tanınan markaları İsviçre’nin Zürih şehrinde görebilirsiniz.
Ayrıca uluslararası otoriteler Zürihi yaşam kalitesi bakımından 1. şehir olarak gösterir.

Luzern Sesli Sohbet – Sesli Chat Isvicre
Luzern, (Almanca: Luzern; Luzern Almancası: Lozärn; Fransızca: Lucerne; İtalyanca: Lucerna; Romanşça: Lucerna) Almanca-konusulan kisimda kuzey-merkezi İsviçre’de bir şehir. Luzern sehri Luzern Kantonu baskentidir ve Luzern Ilce (Wahlkreis) merkezidir.
Luzern İsviçre şehirleri arasında önemli bir turizm kentidir. Alp dağlarına çıkmakta olan bir çok yol luzern şehrinde bulunurken aynı zaman da ortaçağdan kaleler, köprüler ve yapılar bu şehirde görülebilecektir.

Lozan Sesli Sohbet kamerali Chat – Sesli Chat Isvicre
Lozan (Lausanne), İsviçre’de, Fransızca konuşulan “Suisse Romand” kisminda olup Vaud kantonunun başkentidir ve ayni zamanda “District de Lausanne” merkezidir. Lozan Cenevre Gölü kıyısındadır.
Lozan Cenevre gölünün bir yakasına kurulmuş son derece butik, şık ve önemli bir turizm kentidir. Cenevre gölü Lozan için harika bir manzara oluştururken denize kıyısı olmayan ülkenin ne kadar ilgi çekici olabileceğini belgelemektedir. Lozan alışveriş meraklıları ve sakinlik arayan dünya turistleri için önemli bir şehirdir.

Winterthur Sesli Chat – Sesli Chat Isvicre
Winterthur İsviçre’nin kuzeyinde Zürih kantonunda bir şehirdir. Yüzbinden fazla nüfusuyla İsviçre’nin en büyük 6. şehridir.Şehirde en yaygın dil Almancadır. Yerel aksanla şehirde oturanlardan tarafından şehrin ismi kısaltılarak Winti olarak söylenir. Bugün şehir hizmet ve yüksek teknoloji sektörlerinini geliştiği bir yerdir. Ayrıca şehir trenle Zürih’e yalnızca 19 dakika uzaklıktadır. Winterthur aktarmasız trenlerle Almanya’ya ve Fransa’ya direk olarak bağlıdır. Zürih Havaa

Lugano Sesli Chat – Sesli Chat Isvicre
Lugano (Latince: Luganum) güney İsviçre’de Italya sinirina yakinda, Lugano Gölü kıyısında şehir. İsviçre’de tamamında İtalyanca konuşulan tek kanton olan Ticino’dadır.

İsviçre Vizesi
İsviçre vizesi, ülkeye giriş çıkış yapmakta olan yabacıların kontrol edilebilmesini sağlarken İsviçre’nin vize uyguladığı ülke vatandaşlarının İsviçre seyahatleri öncesi İsviçre vizesi almaları zorunludur.
İsviçre seyahati gündemi olan Türkiye vatandaşları da İsviçre seyahati öncesi İsviçre vizesi almaları gerekirken, İsviçre Türkiye’ye vize uygulaması olan ülkelerdendir. Yalnız Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport ve diplomatik pasaport sahibi kişileri ise 90 günü geçmeme ön koşulu ile İsviçre vizesinden muaftır. Bu koşullarda bulunan kişilerin pasaport geçerlilik süresinin seyahatlerinin bitim tarihi itibariyle en az 3 ayı bulunmasını göz önünde bulundurulmalıdır. İsviçre vizesi, İsviçre Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İsviçre vizesi işlemleri için çalışmalar yürüten akredite firmalar aracılığıyla yapılacak başvurular ile alınabilecektir.

İsviçre Konsolosluğu
İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Konfederasyonun Türkiye bulunan resmi kurumlarından biridir. İsviçre Konsolosluğu Türkiye’de bulunmakta olan İsviçre vatandaşlarının muhatap olabileceği en resmi kurum olurken, İsviçre Konsolosluğu Türkiye’de bulunan İsviçre vatandaşlarının özel ve tüzel kişiliklerini korur, hak ve menfaatlerini iyileştirir ve geliştirir.
İsviçre devletinin İstanbul’da İsviçre Başkonsolosluğu, Ankara’da İsviçre Büyükelçiliği bulunmaktadır.
Ayrıca İsviçre Konsoloslukları İsviçre vize işlemleri içinde hizmet vermektedir. İsviçre vizesi başvuruları direk olarak İsviçre Konsolosluklarına yapılamazken İsviçre vizesi başvuruları vize işlemleri için akredite firmalar aracılığıyla gerçekleştirilebilecektir.

İsviçre’ye Bakış Açınızı Değiştirecek 21 Acayip Bilgi Sesli Chat Isvicre
İsviçre’yi çakısıyla, çikolatasıyla, bağlantısızlığı, bankalarıyla biliyoruz biz, en mutlu insanların ülkesi, zenginlikler diyarı diye biliyoruz.
Peki başka?
1- İsviçre dünyanın en liberal silah yasalarından birine sahip, 8 milyonluk ülkede 2.3 – 4.5 milyon silah mevcut.

2- Bu kadar silah olunca insan vukuat bekliyor ama dünyada en düşük suç oranına sahip ülke aynı zamanda.

3- 8 milyonluk nüfusun %23’ünü yabancılar oluşturuyor.

4- Haliyle ülkede konuşulan diller de çok çeşitli, ülkenin Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanşça olmak üzere dört resmi dili var.

5- Economist Intelligence Unit’in, çalışma, suç seviyesi, yaşam kalitesi, sağlık hizmetleri, mutluluk gibi kriterleri göz önüne alarak hazırladığı ülkelere göre yaşam kalitesi endeksinde İsviçre “yaşanacak en iyi ülke”
İsviçre’nin 8.22 puanla birinci olduğu listede Türkiye 5.95 puanla 51. sırada.

6- 3000 metreden daha yüksek 208 dağın bulunduğu ülkede, 4000 metrenin üzerinde de 24 dağ bulunuyor.

7- Evet bunu doğru biliyorsunuz, ülkenin ana ihraç malı çikolata.
Bern’de yılda 7 milyon kutu Toblerone üretilmektedir.

8- İsviçre’de, nükleer bir savaş tehlikesine karşın ülkenin tüm nüfusunu barındırabilecek barınaklar mevcut.

9- Ayrıca otoyollar, bir savaş durumunda kullanılmak üzere bariyerleri sökülerek kolaylıkla uçak pistine dönüştürülebiliyor

10- İsviçre’de trafikte aşırı hız cezaları gelirinizle orantılı olacak şekilde kesilir.
Mesela Ferrari ile hız yaptığınızda ödeyeceğiniz ceza, aynı hızı daha ucuz bir araçla yaptığınıza ödeyeceğiniz cezaya nazaran çok daha yüksektir. Çünkü Ferrari’si olan adam zengindir.
11- İsviçre dünya üzerinde doğrudan demokrasi ile yönetilen tek ülkedir.
Yani herhangi bir vatandaş herhangi bir kanuna dava açabilir ve anayasa’da değişiklik teklifinde bulunabilir.

12- Bu doğrudan demokrasi “Confoederatio Helvetica” (Latince) olarak bilinir.
İsviçre’nin internet domain adının CH olmasının sebebi bu latince ibaredir.

13- 2010 verilerine göre İsviçre’de bir öğretmenin yıllık geliri 120 bin dolardır.
Türkiye’de bu rakam ortalama 11 bin dolar civarındadır. Tabi ya orada hayat da pahalı, evet tabi kesin öyle.

14- İsviçre’de 18 yaşına gelen erkekler için askerlik hizmeti zorunlu!
Ve İsviçre’nin askerlik uygulamaları tüm erkeklerin silahlarını evde saklamalarını ve her an savaşa hazır olmalarını gerektiriyor. Bağlantısız, barış sever, pasif insanların ülkesi ha?

15- Bern’de mazisi 500 yıl öncesine uzanan bir çuval dolusu bebek yiyen bir adam heykeli var.

16- İsviçre’de devlet başkanı yok! Onun yerine devlet başkanının görevlerini üstlenen 7 üyeli bir konsey var.

17- Anayasası buna göre düzenlenmediği için İsviçre’nin bir başkenti de yok. Bern var diyeceksiniz, o de facto (fiiili) başkent.

18- Cenevre’de kara mayınlarının ne kadar kötü olduğunu temsilen üç ayaklı dev bir sandalye heykeli mevcut.

19- 1802 yılında İsviçreliler “Stecklikrieg” adını verdikleri bir iç savaşa tutuşuyorlar. Bu iç savaşı ilginç kılan ise, Napolyon ülkedeki tüm silahları aldığı için savaşın sadece sopalarla yapılmış olması.

20- İsviçre çakısının İsviçre’de yapılmayan tek parçası “tirbuşon” kısmı.

21- Ve son olarak yine aklınızdaki pasif, sakin İsviçreli imajını yıkmak istiyoruz: İsviçre ordusu ülkedeki köylerin orta yerinde “ülke evleri” adını verdiği, ustalıkla gizlenmiş evlerde tam donanımlı barınakları her an kullanıma hazır durumda tutuyor.
Sesli Chat Isvicre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir