Sesli Chat Sitelerinde Evlilik

Sesli Chat Sitelerinde Evlilik

Sesli Chat Sitelerinde Evlilik

Sesli Chat Sitelerinde Evlilik

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte, internet sayesinde çok hızlı bir şekilde iletişim çağına adapte olduk.

Günümüzde çağın bu büyük icadı sayesinde her anlamda aradığımız bütün kolaylıkları, sınırsız rahatlık, her anlamda fayda sağladık. Kimimiz bunu iyiye yönelik kullandık, kimimiz ise bunu kötüye kullandık. Kısacası aradığımız her şeyi burada bulmamız mümkün, Google gibi büyük arama motorlarında, insanlar bilgi sahibi olmak istediği zaman hemen aradığı konu ile ilgili kelimeleri yazar ve aradığı ne ise hemen karşısına çıkar.

Kimimiz sağlık ile ilgili, kimimiz bilim ile ilgili, kimimiz teknoloji ile ilgili, kimimiz ise yanlızlıktan kurtulmak için, veya çapkınlık için araştırma yaparız. Bütün her şeyi araştırmak ve bilgi sahibi olmak çok güzel birşey, ama sanal üzerinde kurulan ilişkiler ne kadar dogru!

Evli-ciftler-ve-sanal-ilisk

Evli Eşlerin Sanal İlişkileri

İnternet kullanıcısının artması ile birlikte evli eşlerin birbirine daha uzak olduklarını, birbirlerine karşı iletişimin azaldığını söyleyebiliriz.

Bazı eşler iş yerinde çalışırken birbirleri ile hızlı bir şekilde haberleşabiliyor, bazı eşler ise sanal üzerinde çapkınlık yapmanın yollarını arıyor ve aradığını kısa bir zaman içerisinde bulabiliyor. Nasılmı buluyor, hemen açıyor bilgisayarını, tabletini yada akılı telefonunu google gibi büyük arama motorlarında sesli chat, kameralı chat veya arkadaş arıyorum ve o konular ile bütün web siteleri karşısına çıkıyor. Bir kaç web sitesini ziyaret ederek ve bir tanesinde kafasına uygun bir kişi rahatlık ile bulabiliyor.
Zaman geçtike kendi eşine karşı soğuk durmaya çalışıor, tabiki eşi işte çalışırken yorgun bir şekilde eve geliyor, yemeğini zorla yiyip hemen yatmaya çalışıyor, evdeki eşine ne ilgi nede zaman ayırabiliyor, buda ilgisizlikten şikayetçi olup sanal üzerinde tanıştığı insanin ona verdiği ilgiye kanarak yavaş bir şekilde eşi ile arasına huzursuzluk yaratmaya başlarlar.

İnternet üzerinde tanıştığı kişi ile gizli, gizli buluşmaya başlarlarlar ve evdeki hazır olan ilişkilerini bitirirler. Daha sonra ise internet üzerinde tanıştığı insan bunu biraz kullandıktan sonra bırakır. Kısacası ikinci beraberliklerin büyük bir bölümü hep hüsranla sonlanır.

Sadece şunu söylemek istiyorum lütfen dışarıdaki pirince gidelim derken evdeki bulgurdan olmayın, tam tersi yuvanıza sahip çıkın.

sanal-iliskide-esler-ne-yapmali

Evli Eşler Ne Yapmalı

1- Eşinize daha çok zaman ayırmaya ve eğlenceli vakit geçirmeye çalışın. Bu tabiki internet başında ara sıra kalkarak mümkün olmayacaktır. Birlikte vakit geçirirken eşinizin nelerden hoşlandığını uygulamaya çalışın.

2- Bu evliliğin saygi ve sevgi ile başladığını unutmayın. İlişkiye başladığınızda beraber yasadığınız hatıraları anımsamak duygularınızın canlanmasına ve yakınlaşmanıza yardımcı olacaktır.

3- Yakınlaşmanız sadece kelimeler ile sınırlı kalmasın. Ses tonunuz ve vücut diliniz ile bir çok mesajı iletebilirsiniz. Ona sarilarak, dokunarak, kokluyarak ve gülümseyerek pek çok olumlu mesaj verebilirsiniz.

4- Evliliklerde eşle yaşanan tartışmalardan kaçmaya çalışın, karşı tarafa cevap vermeyin, ya dışarı çıkarak sinirler, gerginlikler inene kadar dışarıda kalın veya ayrı bir odaya girin hic konuşmayın en az bir saat sonra sonra uygun bir dil ile hissettiklerinizi karşı tarafa yansıtın.

5- Bir çok insan eşi ile birlikte yaşadığı sorunları bekliyerek, görerek aşmaya çalışır. Bunun yerine olumlu adımlar atarak daha çok tatmin edici güzel bir ilişkiyi yakalamak mümkündür.

6- Eğer bu işin içinden çıkamayacağınızı düşünüyorsanız, bu konu ile ilgili bir terapiye başvurabilirsiniz. Evli Çiftler terapisi sayesinde bir çok çift aralarında olan sorunlarının farkına vararak çözüm yolu bulmuşlardır.

7- Eşiniz ile birlikte iki hafta güzel bir tatil yaparak, ikiniz için değişik bir atmosfere yol açarak sorun ve sıkıntılarınızı size unuttura bilir, yada sorunlarınızı uygun bir dille çözmeye çalışabilirsiniz.

sanalda-evlilik

Sanal İlişkiler ve Evlilik

Bekar olup sanal üzerinde ilişki yaşıyan kişilerin ilişkisi internet üzerinde uzun bir zaman devam eder, bunların çogu 1-2 yıl sanal üzerinde ilişkiye devam ettikten sonra beraberlikleri biter. Çok az sayıda evlenen olur, ve bunların çoğu evlilikler uzun sürmez.
Sanalda ve sesli chat sitelerinde evlilik yapan az sayida insan mutlu olmuşlardır.

Eğer gerçek bir mutluluk arıyorsanız ilk önce çevrenize bakın, size yakın olan bir insanla tanışın, uzun süre tanıdıktan sonra evlenmeye karar verin. Bu şekilde daha mutlu olabileceğinizi düşünüyoruz, en azinda size yakın olan insanı rahatlıkla tanıma şansına sahipsiniz. Sesli Chat Sitelerinde Evlilik konumuzun sonuna geldik bu günlük bu kadar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir