Sesli Chat Sitesi

Sesli Chat Sitesi

Sesli Chat SitesiMerhaba Sesli Chat Sitesi diyince insanlarin aklina ilk sitemiz ne-nerede.com gelmekte. Bunun nedeni ise Türkiyenin ilk Sesli Sohbet sitesi oldugundan kaynaklaniyor. Yeni Seslichat kullanicilari tabiki bunu bilmiyorlar ve ilk hangi siteye giris yaptiysa Türkiyenin ilk Sesli Chat sitesi orasi biliyor. Tabiki o site sahipleride he yalan söylüyerek ilk biziz diye sitelerine gelen kullanicilara yalanlar söylüyerek onlari kandirmaktadirlar. Gecmse bir göz atarsak bunun dogru olmadigini kanitlamak ve ispat etmek cok kolay ve cok basit. Bunu böyle internetteyiz nasil olsa bunun kaniti yok nasil olsa diye birsey yok bunun kaniti var hemde cok kolay bir yöntemle.
Peki bunu nasil ögrenecegiz?
Web arsivi diye bir site va ve o site bütün siteleri kayit altina almaktadir bütün dosyalari ile sekli ile bunu rahatlikla görme sansina sahipsiniz. Bir cogunuz tabiki bu bilgilere sahip degilsiniz. Kisacasi sizleri bu konuda azicikta olsa bilgilendirmek istedim bu makalemizde.
Simdi asagida size verecegim linke lütfen tiklayin ve inceleyin.
Tarih 13 Aralik 2001 Buraya Tikla ve dikkatlice bakin hangi tarihte site acildiysa onu orada grafiklerde göre bilirsiniz.
Simdi size sitenin ilk halini göstermek istiyorum ama tabiki orasi grafik oldugu icin pek fazla belli olmuyor, Simdi Sitemizin ilk Hali yani 13 Aralik 2001 Tarihinde sitemiz serverler üzerinde yayina basladi.
Simdi Türkiyenin ilk Sesli Chat Sitesi burasi oldugunun kanitini gösterecegim. Iste Türkiyenin ilk Sesli Chat Sitesi Lütfen Buraya Tiklayin Tarih 28 Mart 2002 ve gördügünüz gibi Sesli Chat menüsünü görmektesiniz. Bu web arsivi sitesinde bütün sitelerin gecmisini görmeniz mümkün tarihleri ile birlikte ne sekildi dizaini bile her seyi ile ap acik görülmektedir. O dönemlerde Google mesur degildi kimse bilmiyordu ben sahsen öyle bi arama motoru oldugunu o dönemlerde bilmiyordum. web gecmisinde onada bakmak lazim.
Tabiki ilk olarak Seslichat koydugumuzda böyle oparatör sistemi filan yoktu. Kamerali chat sistemi yoktu. Kisa bir dönem gectikten sonra Oparatör sistemine gectik yine ilk olarak. Ilk dönemlerde Sesli Sohbette cok küfür vardi caresiz durumda kaliyorduk 2-3 ay sonra Oparatör sistemine gecince burada küfür edenlere tak kirmizi yapiyorduk Gag ile neye ugradiklarini sasiyorlardi. Cünkü insanlar küfürsüz, seviyeli, kaliteli bir ortam ariyorlardi. Bir cogu ailesi ile birlikte girerdi sitemize burada ailece sohbetler yapar güzel dostluklar kurardik. O dönemki Dostluk ve Arkadasliklar cok samimi ve ciddi bir sekilde yapiliyordu. Benim ilk Sesli Chat sitesinde tanistigim degerli dostum ve abim Yilmaz-Nl idi Onunla 2002 yilinda kaldigi ülkede, Hollandada ziyaret ettim ve 4 gün beni misafir etti canim abim. kendisi benim öz abim gibidir buradan kocaman öpüyorum belki bir gün bu yaziyi tesadüfen okur.

Sesli Chat Sitesi

Böylelikle Türkiyenin ilk Sesli Chat Sitesi makalemizde kisaca sizleri aydinlatmis olduk. Bir dahaki yazimizda görüsmek dilegi ile.
Sesli Chat Sitesi, Türkiyenin ilk Sesli Chat Sitesi, ilk Sesli Sohbet Sitesi, Sesli Chat, Sesli Sohbet, Kamerali Chat, Videolu Sohbet, Görüntülü Chat, Sesli ve Kamerali Sohbet Sitesi, Avrupa sesli chat, Almanya Sesli Chat, Fransa Sesli Chat, Londra Sesli Sohbet, Ingiltere Sesli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir