Viyana Sesli Chat

Viyana Sesli Chat

Viyana Sesli Chat
Viyana Sesli Chat Viyana Sesli Chat ten merhaba, sitemiz acildigindan bu yana dünyada yasiyan bütün gurbetci dostlarimizla birlikte olmustur. Ayni sekilde tabiki Avusturyada yasiyan gurbetci dostlarimiz ilede birlikte olmanin sevincini yasiyoruz. Aslinda Politik konusmak istemiyorum ama bazen insan kendisini tutmuya biliyor. Hani bir söz vardir Avusturya Viyanada kos kocaman bir yazi yaziyor sanirim bir cogumuz duymusuzdir bir Türk Dünyaya bedel diye degerli dostlar bu lafa ne dersiniz ? Öylemidir gercekte yoksa gurbetci kardeslerim ekmek paralarini kazanmak icin o yazi yazan sehirde ve heykelin önünde ellerinde süpürgeyle cöpmü temizliyorlar? Ne kadar üzücüki avrupada hepimiz bunu yapmaktayiz bir ekmek parasi kazana bilmek icin peki bir türk dünyaya bedel olsaydi bizim burada ne isimiz vardi kendi ülkemizde rahatca yasamis olabilseydik. Neyse ben bu konulara fazla degilnmek istemiyorum. Burada Avusturyada Viyana yasiyan bir cok kisiyle sohbetimiz oldu güzel zamanimiz gecti kendisini yanliz hisseden ne yazikki kendisini sanalda buluyor. Burada Viyana Sesli Chat te güzel bir arkadaslik , bir dostluk yada kimiside bir sevgili bulma umuduyla buralarda vakit gecirmekteyiz. Sitemiz Viyana Sesli Chat türkiyenin ilk sesli chat sitesi oldugu icin Avrupada veya dünyanin diger ülkelerinde yasiyan bütün gurbetci Türkler sitemizde bir araya geliyorlardi.

Viyana Sesli Chat

Viyana Sesli Chat hakkinda Kisa Bilgi
Viyana (Almanca: Wien) Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü bakımından en küçüğü. Yaklaşık 1.705.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık kentidir, çevre ilçeleriyle birlikte Viyana’da yaklaşık iki milyon insan yaşar, ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği’nin en büyük onuncu kentidir. Birleşmiş Milletler bürosuyla Viyana Birleşmiş Milletlerin dört resmi merkez temsilciliğinden birine sahiptir. Kentte bulunan diğer önemli uluslararası kuruluşlar OPEC, AGİT ve Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü’dür (IAEA).

Viyana Sesli Chat- Yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının yerleşim yeri olan kent, bu süre boyunca Avrupa’nın kültürel ve politik merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kent Londra, New York ve Paris’ten sonra iki milyon nüfusuyla dünyanın en büyük dördüncü kentiyken, I. Dünya Savaşı sonrasında nüfusunun dörtte birini kaybetmiştir.Viyana coğrafi konumu ve çoğu imparatorluğuna yıllarca başkentlik yapmış olmasından dolayı gerek mimari gerekse kültürel açıdan Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Hala daha Habsburg hanedanının izlerini taşıyan eski kent merkezi ve Schönbrunn Sarayı Avusturya devletinin başvurusu üzerine Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiştir. Viyana’nın sembolü olan Stefan Kilisesi şehrin merkezinde bulunur.

Avusturya Sesli Chat

Bazi Etiketler:
Viyana Sesli Chat, Avusturya Viyana Sesli Chat, Sesli Chat Viyana, Sesli Sohbet Viyana, Viyana Seslichat, Viyana Seslisohbet, Viyana kamerali Chat, Viyana Görüntülü Chat, Viyananin Sesi, Viyana Videolu Chat, Viyana canli Chat
Bir Önceki Konumuz Avusturya Sesli Chat idi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir