• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Seslisohbet Yardım » İlk Sesli Sohbet

İlk Sesli Sohbet

İlk Sesli Sohbet Sitesiİlk Sesli Sohbet Sitesi Ne-Nerede
Türkiyenin ilk sesli sohbet Sitesi, hangi site olduğunu biliyormuydunuz?
Elbette bir çok insan neresi olduğunu bilmiyordur, o zaman sizi bu konu hakkında biraz aydınlatalım. Şu an bulunduğunuz web sitesi, Türkiyenin ilk sesli chat sitesidir.

Eğer bundan emin olmak istiyorsanız, archive.org web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Archive.org Nedir?
Bu internet sitesi bütün web sayfalarını arşivine kopyalar. Her web sitesi güncellendiğinde bütün tarihleri ile birlikte bütün web sitelerinin geçmisini bulmanız mümkün.

Bir web sitesi ile ilgili bir şey kanıtlamak isterseniz, tarihini biliyorsanız archive web sitesnde bulmanız mümkün. Google başta olmak üzere, hangi site ne zaman açıldı, hangi tarihte değişiklikler yaptı, onu orada bulabilirsiniz.

İlk Sesli Sohbet Sitesi

Sitemizin kuruluş tarihi 13 Aralık 2001.
Ne-Nerede.Com web sitesi 13 Aralık 2001 Tarihinde serverler üzerinde yayına başladı. Türkiyenin ilk Sesli Chat Sitesi olan ne-nerede, 28 Mart 2002 tarihinde Sesli Chat hizmeti sunmaya başladı.

Türkiyenin ilk olarak Seslichat hizmeti verdiğinde Admin sistemi yoktu. Sistemde görüntülü ve, kameralı sesli chat sistemi yoktu.

İlk dönemlerde Sesli Sohbet odalarında çok küfür vardı, ve çok çaresiz kalıyorduk. Kısa bir dönem geçtikten sonra oparatör sistemli 3 oda aldık. Oparatör sistemine geçince, burada küfür eden insanları Gag komutu ile siteden uzaklaştırıyorduk. Küfür edenler şaşkınlık içerisinde kalyıorlardı.

Bir çoğu ailesi ile birlikte girerdi sitemize burada ailece sohbetler yapar, güzel dostluklar kurardık.O dönemki Dostluk ve Arkadaşlıklar cok samimi ve ciddi bir şekilde yapılıyordu. Benim ilk Sesli Chat sitesinde tanıştığım değerli dostum ve abim Yılmaz-Nl idi. Onunla 2002 yılında kaldığı ülkede, Hollandada ziyaret ettim ve 4 gün beni misafir etti. Kendisi benim öz abim gibidir, buradan kocaman öpüyorum onu, belki bir gün bu yazıyı tesadüfen okur.

Yukarıdaki bilgilerin gerçeklilik payına inanmıyan kişi, veya kişiler, yukarıda yazdığımız arsive web sitesinden dedtayları ile birlikte bunları görebilir.
İlk Sesli Sohbet Sitesi olduğumuz web arşivinde saklıdır.

Tabiki O dönemlerde Google arama motorunu bile kimse tanımıyordu, O zamanın en büyük arama motoru Yahoo idi.

Türkiyenin ilk sesli chat web sitesi sizlere iyi sohbetler diler.

Etiketler: , ,

Yorum Yap