• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Sanal Dünya » Sanal Aşk ve Aşkın Türleri

Sanal Aşk ve Aşkın Türleri

Sanal Aşk ve Aşkın TürleriSanal Aşk Nedir
Sanal aşk kavramı günümüzde çok yaygın hale gelerek, bu bir gerçekmiş gibi insanların hayallerini süslüyen bir kavram aslında. Sanal aşk dedikleri terimler, cümleler mantıklı olarak düşündüğümüz zaman, böyle birşeyin gerçek dısı, ve saçma olduğu zaten anlaşılıyor.

Bir kişinin aşık olabilmesi için, karşı karşıya gelmesi gerekiyor, göz göze bakması ve, gözlerinin içine baktığı zaman kendisini görmesi gerekiyor. Elinden tuttuğu zaman kalbi küt, küt atması gerekiyor, ve içindeki o sıcaklığı hissetmesi gerekiyor.

Aksi taktirde aşk olmaz diye düşünüyorum. Şimdi gelelim sanal aşkın tanımına, Sanal aşk nedir kısaca özetliyelim. Sanal aşk nedir diye bir değerlendirme yapalım.

Sanal Aşk Nedir

Insanların bir anda kendilerini boşlukta bulduğu zaman, internet üzerinden, tanıştığı kişiye ilgi duymasına sanal aşk denir.

Farklı bir şekilde değerlendirirsek, real hayatında karşı cinsteki bir kişi ile konuşmaması, ve sanal web siteleri aracılığı ile, farklı bir insanla konuşması, onunla birlikte bilgisayar üzerinden, yada cep telefonu aracılığı ile yanlızlıklarını paylaşmak, ve beraber zaman geçirmektir.

Belli bir süre sonra bu alışkanlık haline gelmesi ve aşık olduklarını düşünürler.

Halbuki bu aşk değildir, bu sadece bir hoşlantıdır, etkilenmedir, alışkanlıktır, ve o anki boşluğunu doldurmaktır. Bunun farklı bir anlamı olmaz.

Bazı gerçeklere değinecek olursak, evet sanal web siteleri üzerinde tanışıp, real hayata dökerek, tanıştığı kişi ile sürekli buluşarak aşk yaşıyanlar var elbette. Bunu sanal aşk olarak değerlendirmiyorum.

Aşkin TürleriŞimdi ben size sormak istiyorum?
Hangisi gerçek aşk acaba?
Internet web sitelerinde, sosyal medya üzerinde, veya telefon chat ortamlarında tanışıp, bir resim ile, yada web kamerası açarak bir birlerini görerek aşkım demelerimi?

Yoksa yukarıda yazdığım gibimi. Gözlerinin içine bakmadan, elini tutup o sıcaklığı his etmeden aşk yaşanırmı?

Benim tabirim ile bir kişiye aşkim demek, çok büyük anlam taşır. Aşkım kelimesi bu kadar basite alınmamalı diye düşünüyorum. Hele internet siteleri üzerinde bir gün tanığtığı insana, aynı gün aşkım demeleri insanı çileden çıkaracak hale getiriyor.

Aşkım kelimesini, cümlesini kirletmeyin, ayaklarınız altına alıp çiğnemeyin.

Aşkın Türleri Nelerdir.

Sanal aşkı hesaba katarak gelelim aşkın türlerine.
Günümüzde 6 tür aşk vardır.

1- Sanal Aşk:

Internet aracılığı ile, sosyal medya web sitelerinde, ve sesli chat sitelerinde, geçici bir süre içerisinde hayellerini süslüyen, yanlızlığını gideren, içinde bulunduğu boşluğu dolduran, kısacası bir birine dokunmadan, hissetmeden hayal gücü ile yaşanan bir aşk türüdür.

2- Ilk Aşk:

Nasıl yaparsak yapalım, ilk aşkımızı unutmamız mümkün değil. Yıllar sonra arkamıza dönüp, ben ona nasıl aşık olmuştum diye pişmanlıkla karışık, ve garip bir duygu yaşayabilirsiniz, olsun. tabiki o kişi size ilk aşkı tattırmış, en önemli yaşamın tecrübelerinden birini size yaşatmıştır. Aranızda geçenler acı ve tatsız geçese bile, dönüp minnetle anacağınız biri hep var olacak. Daha ne olsun?

3- Yıldırım Aşk:

Var mı, yok mu, tartışmasının içerisinde değiliz. Diyelim ki öyle bir şey var. Demek ki bazı insanların duyguları yağmur olup yağabiliyormuş. Yıldırım aşk ile başlıyan, ve yıllar boyunca süren beraberlikler de var üstelik. Barda oturan kadını, veya erkeği görüp bu aksam bunu nasıl yatağa atarım, diye düşünen insanlardan bahsetmiyoruz elbette. Sözünü ettiğimiz insanlar, gerçek yıldırım aşk yaşıyanlar. Sadece dikkat edilmesi gereken insanlar, sürekli yıldırım aşka tutulan insanların genellikle kendi yarattıkları illüzyonun peşinden koşmaları, ve gerçekler ile karşılaştıklarında yeni bir illüzyon yaratmalarıdır.

4- Olanaksız Aşk:

Bazen yolda yürürken rastlarız, bazen en yakınımızda buluna bilirler. Bu ikisi bir araya nasıl gelmiş, diye düşünürüz. Kendi başımıza böyle bir olay geldiğide olmuştur. Her aşkın bir olanaksız yönü vardır. Gerçi çoğunlukla bunları görmemeyi yeğleriz. Ama bu olanaksız yönleri, bazen o kadar ağır basarki. Bu Aşkın hem kaynağı, hem iddiası, hem motorize gücü, hemde terminatörü olur.

5- Yasak Aşk:

Bu aşk Men edilmiş, engellenmiş, ve çoğu zamanda yasadışı olmuştur. Ama aşkın gözü görmez tabiki… Belkide aşkı aşk yapan bu illegal tarafıdır. Kimbilir?

6- Platonik Aşk:

Onu görmeniz bile sizi heyecanlandırabilen, ve o sizin yanınızda, geçerken sizi titretendir. Siz heyecandan titrerken, okendi işi ile meşgul olur. O sizin hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan bir insan olarak görünürsünüz . Kendinizi çok salak hissedersiniz o anda… O sizin Davranışlarından, konuşmalarından işaretler alır, umutlanır, bozulur, küsersiniz kendi kendinize. İnsanın bu duruma düşmesi, tecrübesizlikle yorumlanıp, bağışlanabilir. Ancak, bu bir kereden fazla başınıza geldiyse, oturun kendi hakkınızda yorum yapmanızda fayda olacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yap