• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Sanal Dünya » Sanal Aşklar Gerçekmi

Sanal Aşklar Gerçekmi

Sanal Aşklar Gerçekmi Sanal Aşklar Gerçekmi Sizce?
Bizler ilk başta Google arama motorunun ne olduğunu öğrenmeye başladık.

Daha sonra bu arama motorlarında iletişim kurabilecek bütün sosyal medya web sayfaları üzerinden Facebook, Twitter, Instagram, Badoo, Tango, ve görüntülü seslichat siteleri derken iletişim kuracak ve sanal ortamda tanışabileceğimiz birilerini aramaya başladık. Elbette bu ortamlarda aşk yaşıyacak birilerini bulmak mümkün.

Sanal aşklar ilk başta çok tatlı gelir. Gerçek anlamda duygulara aşk demek bence biraz tuhaf olur, ama konu ile ilgili buradan başlayıp kafanızı fazla karıştırmayım.

Sanal aşklar sizce gerçekmi?
İletişim çağının bize verdiği kolaylığı internet sayfalarında doğal olarak, real aşk yaşaımızı bile ele geçirdi. Bunu ele geçirmek ile birlikte, bir çoğumuzun aşk hayatını mahf etti.

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar, işsizlik hepimizi sosyal ortamlardan tamamen uzaklaştırdı. Gün geçtikçe kendimizi daha yalnız, ve içi buruk hale geldik. Akşamları evde televizyon izleyerek, geçirdiğimiz zamanın çok sıkıcı olduğunu gördüğümüzde, soluğu hemen bilgisayar başında ve sanal ortamlarda alıyoruz.

Burada kendisini görmediğimiz bir insan ile sürekli konuşmak, ve daha sonra bizi geçici bir hoşlantıya sürükler. Daha sonrada ise bizi sıkmaya başlar.

Günlerce, haftalarca, aylarca, ve hatta yıllarca konuştuğumuz, sohbet ettiğimiz kişi ile ilk karşılaştığımızda bazen büyük hayal kırıklığına uğramaktayız.
Yine bununla uslanmayıp tekrar tanışma sitelerinde başka insanlar tanımaya yöneliyoruz. Sizce Sanal Aşklar Gerçekmi?

sanal-ask-sesli-sohbet-chatSanalda İlk Aşk
Kendimizi beğendirmek için profiller hazırladık, en güzel resimlerimizi koyduk, gerçek yaşımızı sakladık, hatta gerçek ismimizi bile gizlemeye çalışdık.Kendi özelliklerimizi yazmaya başladık, ve aradığımız kişinin hangi özelliklerde olması gerektiğini yazdık. Dahada ileri gidip, bilgisayar üzerinde ortak noktalarımızı bulup, bize uygun olan adayları önermesini istedik.

Daha sonra ise oturup, beklemeye başladık. Gelen mesajları tek,tek kontrol ettik. Mesaj gönderen kişilerin profillerine baktık, ve kararsızlık içerisine girdik. Defalarca yanmamıza rağmen, sürekli daha yanmaya devam ettik. Çoğu zaman karşı, karşıya geldiğimizde bir çok zaman hüsrana uğradık, ve hala kendimize gelemedik. Peki, bu güne kadar sanal ortamda sabahlara kadar süren güzel sohbetlerin içimizde yaratığı o güzel duygular gerçek değilmiydi?

İnsan hiç görmediği bir kişiye aşık olabilir mi? Elbette insan hiç görmediği bir insanin, sesini duyarak, sohbet ederek, hiç dokunmadığı halde, gözlerinin içine bakmadan, tanımadığı bir birisine aşık olamaz.

Tabiki insan bir ağaca, bir yazara, bir kediye, bir ressama, bir kuşa aşık olabilir. Bu insanın ne anlamda aşık olduğuna bağlı!

Eğer görselliği pek önem vermiyorsanız, bir insanin düşüncelerine vurulabilirsiniz. Aşk dediğimiz şey bin türlü hali var. Ancak gözmüzden kaçırdığımız şey, genellikle hayal kurarak aşık olduğumuzdur. Bilgisayar başında, ekran karşısında hayel kurmayı çok seven bir milletiz. Gerçi bizler her zaman öyleydik, bilgisayar yokkende öyleydik. Biz, en yakın arkadaşlarımıza bile hava atmayı çok seven insanlarız.

Sanal Aşklar Gerçekmi

Sanal Aşklar Gerçekmi

Sanalda Aşık Olduğunuz Kişi İle Karşılaştınızmı?
Sanal dünya içerisinde hiç gerçek sevgiler ile karşı, karşıya geldinizmi?
Elbette bu büyük olasılık içerisindedir. Kendinizi ne kadar şanslı his ettiniz? Ancak benim gözetlediğim kadarı ile, özellikle farklı şehirlerde ikamet eden insanların, bir ilişki yaşadığını görmekteyiz.

Bunun nedeni ise, mesafelerin uzak olması, ve daha rahat bir şekilde aldatmayı kolaylaştırıyor. Bunun sonunda bir çok yuvanın yıkılmasına neden oluyor. İnsanlar istediği zaman her ortamda tanışabilir. İnternet ise, diğer bir olasılık, sadece hayatımızı kolaylaştırmak için güzel bir araç, insan aşkı burada aramamalı.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yap