• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Sanal Dünya » Sanalda İnsan Ayrımı

Sanalda İnsan Ayrımı

Sanalda İnsan AyrımıSanalda İnsan Ayrımı.
Son yıllarda söyle bir baktığımızda, internet web siteleri üzerinde gezinti yaparken, gözümüze en çok seslisohbet siteleri çarpıyor.

Bu web sitelerinde gerçeklesen sohbetlerin, heyecanlı, adrenalin dolu anların yaşadığı, siyasetin, ve politikanın yapıldığı bir ortam içerisinde kendimizi görmekteyiz. Real hayatında alevi, sunni, kürt, türk nedir diye bilmiyen insanlar, bu ortam içerisinde bu tür şeyler ile karşılaşıyor.

Sanalda insan ayrımı yaparak bir çoğu kendisine rant sağlamayı düşünüyor. Birde bu tür sesli sohbet web sitelerindeki rakabet isin içerisine girince, bu ayrımcıl konuşmalar dahada çoğalıyor. Bunun tek nedeni ise, herkesin bir çıkar peşinde olduğunu açıkça görmekteyiz.
Sanalda İnsan Ayrımı Yaparak Çıkar Sağlamak

Sanalda İnsan Ayrımı Yaparak Çıkar Sağlamak

Kendi web sitelerindeki ziyaretçi sayılarını çoğaltmak için, hemen politikayı ve siyaseti devreye koyarlar. O insanların kendi web sitesine gelmesi için, hemen karşı tarafta, rakip olarak gördüğü seslisohbet web sitesi hakkında konuşmaya başlar.

Orası kürt sitesidir senin orada ne işin var, yada orası bir türk sitesidir neden oraya gidiyorsun gibi söylemlerle sanalda insan ayrımı yaparak, ziyaretçi kazanmaya çalışırlar.

Benim bildiğim insan, insandır, biz böyle ögrendik, ailemizden bu tür şeyler duymadan büyüdük, insanlar arasında hiç bir zaman ayrımın yapılmadığı bir ortam içerisinde büyüdük.

Bu tür sorunlar ile en çok Seslisohbet sitelerinde karşılaştık. Real hayatımızda kapımızı açtığımızda, hemen karşı komşumuz kürt, türk, alevi, sunni, yahudi, her kim olursa olsun hemen selamlaşır, hal hatır sorarız. Komşumuzu iki gün görmesek onu merak ederiz, acaba başına birşeymi geldi. Ama sanal çok farklı bir yer olduğunu, ve real yaşantımızın tam tersi olan durumlar gördük.
Sanalda İnsan Ayrımı Yapmadan Sohbet

Sanalda İnsan Ayrımı Yapmadan Sohbet.

Bazen bu web sitelerinde hoş vakitler geçirirken, bazende, insan giriş yapmak bile istemiyor. Aslında bu ayrımcıl yönler olmasa, çok güzel dostluk, ve arkadaşlıkların kurulduğu ortamlarda buluyoruz kendimizi.

Yalnız yaşıyan insanlar için Seslisohbet siteleri bazen ilaç gibi geliyor. Canlı kamera karşısında muhabbet etmek, sanki yanında birisi varmış gibi geliyor. Bazen Seslisohbet sitelerinde öyle güzel anlar yaşıyoruzki, belkide ömür boyu aklımızdan hiç silinmiyecek anlar.

Ben sahsen kendim burada çok güzel anlara tanık oldum, bunlar hiç bir zaman unutamıyacağım anılar oldu yaşantımda. Bizler acıyı, tatlıyı, bazen mutlu anlar, bazen hüzünlü anlar yaşadık.

Bu sanal web sayfalarında yaşadığımız acı, tatlı, anlar hepsi benim gözümde aynıydı .

Etiketler: , , ,

Yorum Yap