• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Seslisohbet Yardım » Sesli Chat Nasıl Çalışır

Sesli Chat Nasıl Çalışır

Sesli Chat Nasıl ÇalışırSesli Chat Nasıl Çalışır ve Hangi İse Yarar.
Merhaba, sesli chat siteleri üzerinde, sohbet yapan bütün ziyaretçiler, sitemize hoş geldiniz.

Sesli chat web siteleri hakkında, sizleri biraz bilgilendirmek istedik. Bu web sayfaları hangi işe yaradığını, ve bunların nasıl çalıştığı hakkında, bir çoğunuzun bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum.

Böyle bir makale yazmayı, bir çok insanın bu siteler hakkında bilgiler elde edeceğini düşünerek, yazmaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, web siteleri Activex denetimi ile çalısır. Activex denetim programı, bilgisayarlara yüklenen, küçük bir programdır. Kendisi küçük ama, işlevi çok büyük olan, bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde, sizler farklı ip adreslerinden, sesli chat sitelerine giriş yaparak, aynı ip adresi üzerinde bir araya geliyorsunuz.
Bütün sesli chat siteleri, bu activex denetim programı ile faliyet gösterir.

Tabiki bu sadece sesli chat siteleri için degil, bir çok farklı sistem, kendisine ait activex denetim programı olur, ve farklı işlemlerdede kullanılabilir.

Sesli Chat Nasıl Çalışır

Bütün sohbet siteleri için hazırlanan bu program, bilgisayar ile Server arasında bağlantı kurma aracılığı yapar.
Sizler giriş yaptığınız kameralı sesli sohbet siteleri üzerinden, sohbet ettiğinizi düşünüyorsunuz. Ama bu iş sizlerin bildiği gibi değil.

Sadece bu web siteleri aracı olarak görev yapar. Bir kodlama ile web sayfalarına yerleştirilen Chat apelti ile, Activex denetim aracılığı sayesinde, bütün bilgiler anlık ve direk sizin bilgisayarlarınızdan paket şeklinde serverlere gönderir, ve Server paket halinde bilgileri karşı tarafa iletir, ve aynı şekilde geri yollar. İletişim ve anlık mesajlaşma bu yöntemle gerçekleşir.

Türkiyede ilk olarak bu sistemi ne-nerede.com web sitesi kullandı, daha sonra ise bir çok sesli chat sitesi açılarak, seslidunya.com, seslichat.com ve seslisayfam.com gibi web siteleri kullanmaya başladı. En son olarak seslikal.com bu sistem üzerinden yükselişe geçtiğini duyduk.

Bu gün Sesli Chat Nasıl Çalışır konusuna değindik.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yap