• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Sanal Dünya » Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi

Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi

Sesli Sitelere Sosyal Medya EtkisiSesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi
15 yıl önce burayı actığımız dönemlerde, hiç bir Sosyal Medya sitesi yoktu.
O dönemlerde tabiki sadece iletişim aracı olarak Msn Messenger ve yazılı sohbet siteleri kullanılırdı. Tabiki o zamanlar Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleride yoktu. 2001 yılında burayı ilk açtığımızda insanlar yazılı chat sitelerini bırakıp, sesli chat web sitesi olarak, Türkiyede ilk sesli olduğumuz için buraya yönelmeye başladılar.

2003-2004 yıllarında ne-nerede sesli sohbet sitesini artık herkes duymustu, ve bütün yazılı sohbet sitelerinden, insanlar buraya akın etmeye başlamıştı. O zamanlar 20 tane 55 kişilik sohbet kanalımız vardı. Baktık insanlar artık odalara sığmıyacak duruma gelmişti. Daha sonra 30 oda daha satın aldık.
Toplamda 50 adet sohbet odası ile hizmet vermeye başladık. 2005-2006 yıllarında 50 odada yetersiz gelince oda sayısını 100 yaptık. Elbette aynı anda online kullanıcı sayısı sabahları 300 kişi ile başlardı, akşamdan geceye doğru bu 1380 kişiyi buluyordu. Bu sefer 150 odaya yükselttik 50 oda daha satın aldık.

Tabiki o arada yeni sesli chat siteleride yavaş, yavaç açılmaya başladı. 2-3 yıl içerisinde bu sesli sohbet sitelerinin sayısı 5 bini geçti. Hali ile bizim online kullanıcı sayımız yavaş bir şekilde düşmeye başladı.

Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi Çok Büyük Oldu

Ardından sosyal medya siteleri etkisini göstermeye başladı. Insanlar bu sefer kameralı sesli sohbet yerine, sosyal medya sitelerini tercih edenler oldu ve sesli sitelerden uzak durmaya başlıyanlar oldu. Kısacası Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi çok büyük oldu.

Daha sonrası Mobil akıllı cep telefonları çıkınca, sesli chat sitelerini tamamen bitmiş bir durum aldı. Elbette insanlar haklı olarak tercihlerini rahat bir şekilde sohbet edebilmek için, akıllı cep telefonu ile istediği yerde sohbet imkani bulup, onu tercih etmekte. Benim izlenimim Sesli chat siteleri 2 yıla kadar yok olabileceğini düşünüyorum. Bilemiyorum belkide Speaky Chat yetkilileri ellerini çabuk tutarda sistemi Mobil uyumlu hale getirirse, ancak o Zaman sesli Chat web sitelerinin ömrü biraz daha uzayabilir. Beklemekte fayda var diye düşünüyorum.

Etiketler:

Yorum Yap