• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Kameralı Arkadşlık » Sesli Sohbet Alışkanlığı Nedir

Sesli Sohbet Alışkanlığı Nedir

Sesli Sohbet Aliskanligi Nedir

Sesli sohbet alışkanlığı diğer alışkanlıklar gibi, kumar, kahve, ve oyun oynama alışkanlığı gibi, bir alışkanlık türüdür. Hatta bazıları için bir hastalık haline gelen bu web siteleri, onların vaz geçilmez yönlerinden birtanesi haline gelmiştir.

Bu insanlar dışarı çıktığında, geceleri yatağına girdiğinde, yada yemek yerken, veya bir misafiri geldiğinde aklı sürekkli bilgisayarda olur. Sürekli Sesli chat sitelerinde konuştukları insanlar akıllarına gelir. Sabahları uyandıklarında ilk yaptıkları iş bilgisayarın düğmesine basıp, onu açmak olur.

Kahvaltı yapmadan önce ilk işleri bir görüntülü seslichat web sitesini girmek olur. İlk önce bir sohbet odasına giriş yaparak, bir kaç saat kameralı sesli chat odasında orada bulunan insanlar ile konuştuktan sonra kahvaltı yapmak aklına gelir.

Tabiki bir türlü ordaki sohbet ortamından vaz geçmeyip, kahvaltı yapmayı erteler, ve insanlar akşam yemeği yerken onlar ancak kahvaltı yapmaya oturur. İşte buna Sesli sohbet alışkanlığı denir.

Sesli Sohbet Aliskanligi

Sesli Sohbet Alışkanlığı Ve Etkileri

Bu tür alışkanlıklar insanın hayatını olumsuz bir şekilde etkilemeye başlar. Bunlar nelerdir kısaca değinelim isterseniz.
1- Real hayatındaki insanları, akrabalarını, hatta kendi ailelerini bile unuturlar. Onlar ile oturup 5 dakika sohbet etmezler.
2- Bu insanlar evli ise, çocukları varsa, çocukları ve eşleri ile vakit geçirmezler. Onları çok ihmal ederek, ve o aile içerisindeki düzeni alt üst ederler. Aile ilişkileri zayıflar, ve sonunda ipler kopmaya başlar.
3- Onların real hayatindaki, dostları, arkadaşları, akrabaları ile ilişkileri kesilir.
4- Evine bir gün misafir gelse, onun düşüncesi evdeki misafir daha çok otururmu, gözü hep onun gitmesini beklerler. Onlar ne zaman gider, ve ben bilgisayar başına otururum diye düşünmeye başlar.
5- Dışarı çıktığında, alış veriş, veya bir misafirliğe gittiğinde yine aklı bilgisayar başındaki insanlarda olur.
6- Bu bir bayan ise, evde çocuklarına, ve kocasına yemek yapmayı, evini temizlemeyi, çamaşırını yıkamayı, evdeki bulaşık yıkamayı ihmal eder.
Kısacası bunlar bir kaç tane örnekti, bu insanların hayatını, alt üst eden bir alışkanlık türüdür.

Bu Alışkanlığı Nasıl Bırakırsınız

Benim tavsiyem, tamam boş zamanlarınızda günün bir kaç saatini kameralı sesli sohbet web sitelerine giriş yaparak, dozunu kaçırmadan zaman geçirin. Bir kaç saat orada zaman geçirdikten sonra çıkışa basıp bu gibi sitelerden çıkış yaparak sorumluluk taşıdığınız eviniz, çocuklarınız ve eşinizle ilgilenin.

Bilgisayarı kapattığınız an, orada bulunan insanları aklınızda çıkarın. Bu sizin hayatınızı olumsuz yönde çok aşırı bir şekilde etkiler.

İlk başta evli iseniz, eşinizi, çocuklarınızı, ve ailenizi ihmal etmeyin. Real hayatınızdaki arkadaşlarınız ile bağlantılarınızı koparmayın. Dışarı çıkın, gezin, dolaşın, misafirliklere gidin, en azında hayatınızı etkilemez bu durumlar.

Bu şekilde görüntülü sesli chat sitelerindeki alışkanlığı bırakmış olursuunuz.

Görme Engelliler için Sesli Dinle

Etiketler: , , , ,

Yorum Yap