• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Eğlence Siteleri » Seslichat Erenler Cemi Odası

Seslichat Erenler Cemi Odası

Seslichat Erenler Cemi Odası Merhaba Canlar, Seslichat Erenler Cemi Odası sizlerin katılımlarını beklemekte.
Odalarımız içerisinde en saygın yeri olan, Erenler Cemi odası, Alevi canların internet üzerinde bir araya geldiği bir buluşma noktasıdır. Burada Semah, Değiş, ezgi dinletisi haricinde, kültürel konuşmalar, Alevilik ile ilgili bilgiler ve paylaşımları yapılır.

Bu odaya giren kişilerin, burada eline, beline, ve diline sahip olmaları gerekiyor. Aksi taktirde görevli adminler tarafından oda içerisinde konuşma ve yazma yasağı getirilir. Alevi kültürünün verdiği kurallar burda geçerlidir. Bu seslichat odamıza herkes giriş yapabilir, ama saygın ve seviyeli bir şekilde durdukları taktirde, herkes burada sohbet edebilir.

Seslichat Erenler Cemi Odası

Seslichat Erenler cemi odası, 2001 yılında sitemiz açıldığından bu yana Alevi canlara hizmet verkektedir. Eskiden bu odamız cok kalabalık bir kitleye hitap ederdi. En kalabalık odalarımız arasında yer alırdı. Sesli sitelerin çoğalması ile birlikte, bu odamız yavaş, yavaş dağılmaya başladı.

Şu anda bu odamızın sahipsiz kaldığını görmekteyiz. Alevi canlardan ricamiz, bu odaya sahip çıkmaları, ve bu odayı eski haline getirmeleri. Bu ancak sizlerin katılımı ile gerçekleşir,ve bu odamız dahada iyi bir şekilde hizmet sunabileceğini düşünüyoruz.

Alevi Canlara Cağrı
Değerli canlar bu odanın ayakta kalmasını istiyorsanız, bu odamıza giriş yaparak bu odayı ayakta tutmaya çalısın. Burada etkinlikler düzenleyin, faliyetlerde bulunun internet üzerinde hem güzel bir zaman geçirin, hemde bilgi, ve fikir alış verişinde bulunun.
Bütün alevi canlarımızı Erenler cemi sesli sohbet odamızda görmek istiyoruz.

Alevi felsefesinden kısaca bahs etmek istiyorum.
Alevilik Nedir Erenler Cemi Odasi

Alevilik Nedir?

Alevilik, kısaca Hz. Ali’yi sevmek, onun yolundan hep gitmektir. Aleviler sadece Anadoluda değil, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamaktalar. Aleviler anadolu haricinde, Pakistan’da Ismailiye mezhebi, Iran topraklarında Siiler, Mısır’da Fatimiler, Ebubekirin yerine Hz. Ali’yi halife olarak görmek isteyen kişilerdir.

Alevilik bir mezheptir, güzel bir düşünce sahibidir, bir yaşam biçimidir. Hazreti Muhammedi tanımak, ve ölümünden sonra diğer halifelerin değilde, sadece Hz.Ali’nin yolundan gitmektir. Bahs ettiğimiz bütün Aleviler Caferi mezhebindendir.

Alevi Olmak
Eline, beline, diline ve sahip kesinlikle ol.
Dünya malına asla tapma, doğruluktan asla sapma, gördüğüne on katma, görmediğine sakın kulp takma.
Yokuşta yorgun olanı yorma, düzlükte canları asla darda bırakma.
Her millete tek bir gözle bak, herkesi kardeş olarak gör, bacın olarak bil.
Güçlünün yanında asla yer alip, ve yoksulu ezenlerden yana olma.
Bilime giden yol, karanlığı hep kovan, ışığa her zaman koşanlardan yana ol.

Etiketler: , ,

Yorum Yap