• Kameralı Arkadaşlık Siteleri

    Kameralı Sesli Chat, Sohbet Sitesi

    Türkiye'nin ilk, kameralı eğlence, sitesine hoş geldiniz. Web sayfamız, 2001 yılından bu yana, bütün ziyaretçilerine, ücretsiz sohbet ve arkadaşlık edinme imkanları sunuyor.

Anasayfa » Görüntülü Seslichat » Yazılı Chat Siteleri

Yazılı Chat Siteleri

Yazılı Chat SiteleriEskiden heyecanla giriş yaptığımız, yazılı chat siteleri, artık kimsenin kullanmadığını, ve tarihe karıştığını görmekteyiz. Yaklaşık olarak, 15 yıl öncesine gidecek olursak, yazılı chat web sayfalarına girdiğimizde, çok sayıda bayan nickleri ile karşılaşırdık.

Bunların hangisi, gerçekten bayan olup, olmadığından emin olmak için, önce dikkatlice, chat kanalında, yazdığı yazıları takip ederdik.

Orada bir kişinin, gerçekten bayan olduğundan, biraz emin olduğumuz zaman, hemen onunla yazışmaya başlardık. Ama sürekli aklımızda bir kuşku kalırdı, yazıştığımız insan gerçekten bir bayanmı, yoksa erkekmi. E-mail yolu ile resimler isterdik, onlar resim gönderirlerdi, ama yinede bir türlü emin olamazdık. Acaba bu gönderdiği resim, gerçekten kendisine mi ait, yoksa başkasına mı diye, saatlerce düşünür dururduk.

Şimdi ise, bu durum daha farklı. Kameralı sesli chat siteleri sayesinde, birleri ile iletişim kurmak, daha kolay. En azından canlı web kameraları sayesinde, webcamda görebiliyorsun, ve sohbet ettiğin kişiyi, sesli duyabiliyorsun. Bu şekilde, içinde hiçbir kuşku kalmıyor.

Yazılı Chat Siteleri Nedir, Nasıl Çalışır.

Yazılı Sohbet Siteleriİlk yazılı chat siteleri, altyapısı Java serverlar üzerinde çalışan, bir sohbet sistemidir. Web sayfalarına, Java Applet kodlarını, HTML içerisine yerleştirilerek, kullanılır. Bu sistemde sohbet etmek için, ya web sayfaları kullanılırdı, veya Mirc diye, bir yazılı chat programı, ile giriş yapılırdı. Bu sistem Java tabanlı olduğundan dolayı, önce Bilgisayarlara java programı yüklenirdi, daha sonra giriş yapılırdı.

Daha sonra, Php, ve Asp tabanlı, yazılı chat yazılımları çıktı. Tabiki görüntülü sesli sohbet siteleri çıkınca, Php, ve asp tabanlı yazılı sohbet sistemini kullanmak, kimseye kısmet olmadı.

Görüntülü sesli chat sitelerinde, canlı bir şekilde, hem kameralı, sesli, ve yazılı sohbet imkanları olduğundan dolayı, artık kimse, yazılı sohbet sitelerini, kullanmıyor.

Yazılı Chat Siteleri Nedir, Nasıl Çalışır, Sesli Anlatım.

Yazılı Chat Siteleri İle İlgili, Görseller.

Etiketler: , ,

Yorum Yap